Dermapolin Dermaroller nedir ?

 

Dermapolin Dermaroller cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan en az 180 en çok 1200 adet mikro iğnelerden oluşan bir mekanizmadır.

Dermapolin Dermaroller’da mikro iğneler 1. kalite olarak üretilmiş olup, tamamı titanyum içermektedir.

Bu nedenle diğer iğnelerden farklı olarak cilt üzerinde asla alerji riski yaratmamaktadır.
Dermapolin Dermaroller’ı kalitesi nedeniyle tüm şikayetlerinizde ve ihtiyaçlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Dermapolin Dermaroller cildi uyarmak ve mikro kanallar açmak için kullanılır. Açılan mikro kanallardan deri altına cilt şikayetine yada ihtiyacına uygun olan ürünlerin verilmesiyle birlikte ürünlerin etki mekanizmasının 600 kata kadar arttırılmasını sağlar. Uygulama sırasında Dermapolin Dermaroller cilt yüzeyinde gezinirken mikro iğneler üst deride yüzlerce minik kanallar açar. Bir alandan 8-10 kez geçildiğinde, ortalama cm ‘de 250-500 kanal açılır.

Dermapolin Dermaroller’ın oluşturduğu mikro kanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır ve cilt uyarılır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kolajen, elastin ve hyaluronik asit üretimi tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Bu doğrultuda net olarak söyleyebiliriz ki, Dermapolin Dermaroller herhangi bir ürün kullanılmadan tek başına da kullanım için uygun ve doğru bir üründür.

 

Dermapolin Dermaroller Ne işe yarar?

 

- Yaşlı ve keratinize hücresi artmış cildin yenilenmesini sağlar.
- Cildin ihtiyacı olan tüm ürünlerin deri altına maksimum etki etmesini sağlar.
- Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hylaronik asit stimülasyonunu artırarak anti-aging etki sağlar.

- Kan dolaşımını artırır.
- Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlayarak cilt dokusunun düzgünleşmesini sağlar.
- Ciltte uygulanan ürünlerin doku altına geçişini artırır.
- Ciltteki çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, yara ve yanığa bağlı oluşmuş skarların, striaların, lekelerin, selülitin, genişlemiş gözeneklerin, gözaltı morluklarının, kellik ve saç kaybı şikayetlerinin tamamında maksimum etki sağlar.
- Cildiniz üzerindeki yaşlanma etkilerini dondurur.

 

Dermaroller kullanmadan önce dikkatlice okuyunuz.

 

• Dermaroller kullanımınızı takiben 1 ha a direkt güneş ve solaryumdan uzak durun.
• Dermarollerınız kesinlikle tek kişi kullanımı içindir. Paylaşımlı kullanıma uygun değildir.
• Dermaroller kullandığınız süre boyunca su tüketiminizi günlük minimum 1,5 - 2LT hacminde tutunuz.
• Dermaroller kullanmadan önce alkol tüketmeyiniz.
• Dermarollerınızı keloid, aktif sivilce veya açık yara durumlarında asla kullanmayınız.
• Dermaroller kullandığınız süre boyunca, Yaz-Kış güneş koruyucu kullanmanız gerekmektedir.

 

Referans yüz uygulaması;

 

Cildinizi temizledikten sonra, bir buz küpünü tüm yüzünüzde gezdirin. Dermarollerınızı yukarı-aşağı ve sağa sola hareketlerle uygulayın. Ortalama 3-4 dakika uyguladıktan sonra ampulünüzün yarısını uygulayın ve tekrar 3-4 dk. dermaroller uyguladıktan sonra; kalan ampulünüzü tüm yüzünüze yedirerek uygulamayı sonlandırın. 6 saat su dahil hiçbir sıvı temasında bulunmayın. UYGULAMALAR ARASINDA EN AZ BİR GÜN BOŞLUK BIRAKIN.

 

Göz çevresi uygulaması;

 

2-3 dakika hafifçe dermaroller ile çalıştıktan sonra ampulünüzün yarısını uygulayın, ardından 2-3 dakika daha dermaroller çalıştıktan sonra ampulünüzü uygulayıp uygulamanızı bitirin.

 

Selülit ve çatlak uygulaması;

 

İlgili bölgeyi temizledikten sonra 4-5 dakika kadar dermaroller çalışması yapın, ardından kullanacağınız ürünü uygulayın ve tekrar 4-5 dakika dermaroller ile çalışın. En son ürününüzü sürüp uygulamayı bitirin. İhtiyacınıza göre sonuç alana kadar birer gün aralar ile 20-40 gün devam edin.

 

Kaş besleme uygulaması;

 

1-2 dakika hafifçe dermaroller ile çalıştıktan sonra kaş besleyici ürününüzü uygulayın, ardından 2-3 dakika daha dermaroller çalıştıktan sonra ürününüzü uygulayıp uygulamayı bitirin. Göz çevresi dermaroller ile her akşam uygulamanız önerilir.

 

Saç/sakal uygulaması;

 

İki günde bir akşamları temiz saç derisine/sakal bölgesine 2 dakika dermaroller çalıştıktan sonra, serumunuzu uygulayın. Ardından tekrar 2 dakika dermaroller uygulaması yapın ve tekrar serumunuzu uygulayarak sonlandırın. İşlem sonuç alana kadar 3-6 ay kadar devam edilebilir. Uygulama yapılacak bölgede seyrek halde de olsa mutlaka saç/sakal olması gerekir. Saçsız ve/veya tüysüz alanda serumlu ya da serumsuz etki etmez.

 

Dermarollerınızı antiseptik ile temizleyip, ılık su ile arındırıp, buzdolabında saklayınız. Varsa ampullerinizi kuru ve serin yerde saklayınız.
Bu kitapçıkta yazılan tüm içerik, bilgi amaçlıdır. Reçete değeri taşımaz. Beklenmeyen bir etki oluştuğunda hekiminize/uzmanınıza danışınız.